Hamsø Engineering arbejder inden for HMI løsninger. Vi har udviklet et innovativt måleudstyrs system til at måle og design haptisk feedback (passiv & aktiv) inklusiv et system til at drive haptisk feedback.
Vi leverer integrations løsninger inden for haptisk feedback og lyd, og dækker både mekanisk, elektrisk og software integration.
Vores hoved market er bilindustrien, hvidevarer, gaming, industriel og pharma.
Vores løsninger bruges i udvikling og prototype fasen. Vores produkter giver dig en kortere tid til marked og assisterer dig i dine udviklingsprojekter.
Vores mål er at kombinere den nyeste research og teknologi sammen med vores kunders behov. Ved dette, kan vi sammen opnå jeres ønsker til design og opnå højere produkt kvalitet, sikkerheds og kundetilfredshed ved slutbrugeren.
Mød os
Morten Rothmann
Managing Director
Co-Founder og Managing Director for Hamsø Engieering ApS M.Sc. Engineering, Innovation & Business
KontaktVirksomhedsprofiler samt speciale- og interesseområder er udfyldt og tilføjet af leverandørerne og er ikke baseret på viden eller vurdering fra EOT.