Danotek A/S
Danotek tilbyder EMS og udvikling - sammen eller hver for sig.
Vi besidder et særdeles bredt kompetencegrundlag samt 40 års erfaring i EMS og R&D, hvilket giver vores kunder en fordelagtig know-how. Fra vores domicil i Randers, varetager vi alt fra idéudvikling til færdigproduceret produkt og after-sales-service.
Dét at have hele værdikæden i samme hus skaber de optimale rammer for dig som kunde. Vi har et tæt tværgående samarbejde mellem alle afdelinger fra indkøb til udvikling og produktion, hvilket sikre dig et cost-optimeret produkt
fra start.
I udviklingsprocessen har ingeniørerne fokus på designs der er sikret en optimal
e
1 opslag
seneste fra 18. september 2025
Data Modul
Design-People ApS
Design-People er en af Danmarks førende virksomheder indenfor industrielt og digitalt design.
Vi designer innovative løsninger i tæt samarbejde med vores kunder med udgangspunkt i rigtige menneskers aktuelle behov, - og det har vi gjort siden 2005.
Vi er innovative, ordentlige og ærlige og er derfor lette at arbejde sammen med.
Vi har vundet en del internationale priser for vores arbejde, men det er aldrig målet i sig selv. Målet er brugervenlighed i vores løsninger og vækst for vores kunder.
DIS/CREADIS
Hos DIS/CREADIS kombinerer vi forretningsforståelse, teknisk ekspertise og passion for teknologi for at skabe værdi for vores kunder.
Siden 1997 har vi hjulpet virksomheder på tværs af industrier med at løse komplekse tekniske udfordringer og udvikle innovative, driftssikre løsninger. Vores specialister inden for mekanik, software, hardware, elektronik, automation og industrielt design arbejder tæt sammen med kunderne for at optimere deres forretning og bidrage til mere effektive og bæredygtige løsninger.
2 opslag
seneste fra 19. august 2026
Divisoft AB
Divisoft er en specialdistributør af strømløsninger og testudstyr til anvendelse inden for forsvars-, videnskabs-, forsknings-, industri- og medicinalsektoren. Som eksperter i strømteknologi arbejder vi tæt sammen med førende producenter for at levere standardprodukter, tilpassede løsninger og fuldt skræddersyede systemer – lige fra enheder med lav effekt på 1 W til megawatt-racksystemer og nøglefærdige løsninger.
DMTonline ApS
Om DMTonline
Hos DMTonline leverer vi kabler, stik, kabelkonfektionering, antenner og radiokommunikation til virksomheder og organisationer, der har brug for løsninger, de kan regne med. Siden 1995 har vi kombineret kvalitetsprodukter med faglig rådgivning og specialtilpassede løsninger.
Vejen til en sikker forbindelse
Hos DMTonline har vi siden 1995 hjulpet virksomheder og organisationer med løsninger, der får kommunikationen til at fungere. Vi har rødder i Sæby, og i dag arbejder vi fra moderne rammer med lager, produktion og administration samlet under ét tag. Det giver os gode forudsætninger for at levere hurtigt, rådgive ordentlig
Dovitech A/S
Vi er en dansk handelsvirksomhed baseret på salg af elektromekaniske komponenter, automatik udstyr og kundetilpasset løsninger.
earfab®
earfab® fremstiller og sælger personligt tilpassede in-ear produkter. earfabSCAN app giver earfabs slutkunder muligheden for at 3D-scanne deres egne ører via smartphone, og på den måde bestille deres personligt tilpassede in-ear produkt online, uanset lokation.
EDRMedeso
Vi gør det muligt for vores kunder at designe bedre produkter hurtigere til markedet samt reducere risiko og omkostninger. Hos EDRMedeso er vi dedikeret til at drive innovation ved at levere førende simuleringsteknologier drevet af vidensdeling og knowhow.
7 opslag
seneste fra 13. april 2023
Edt - Emerging Display Technologies Corp
EDT, med hovedkontor i Taiwan Kaohsiung, har siden 1994 udviklet og produceret højt integrerede display- og touch-løsninger til den industrielle elektronikindustri og har siden 2000 haft support kontor i Danmark.
Siden starten har vi udviklet os til en velkendt og verdenskendt producent af smart embedded displayløsninger med omkring 1200 ansatte på verdensplan.
Vi støtter vores kunder med design-in samt med alle tekniske og kommercielle spørgsmål. Takket være vores mangeårige ekspertise og erfaring kan vi tilbyde en løsning med specialtilpassede produkter selv til kritiske miljøer med usædvanlige krav. Vores kunder nyder godt af vores m
EG Electronics AB
Vi tilbyder unikke og omkostningseffektive, kundetilpassede løsninger baseret på elektroniske komponenter og systemer, samt standardprodukter fra udvalgte producenter. Vores sortiment omfatter display- og embedded-løsninger, elektromekaniske komponenter og connectivity-teknologi. Vi har også vores egen produktionsvirksomhed for elektronik og kabling i Sverige.
Vi har 90 års erfaring, dyb engagement og viden, kombineret med pålidelig og effektiv logistik over hele verden. Vi er ISO 9001- og ISO 14001-certificerede.
5 opslag
seneste fra 3. maj 2023
EKTOS A/S
EKTOS leverer avancerede ydelser inden for udvikling af elektronikhardware og -software samt test, godkendelse og fremstilling af elektronik. Vi kan stå for hele processen fra den indledende produktspecifikation, udviklingsfasen, test og godkendelse, indkøb, produktion og levering til kunden.
Vores udviklingsdivision er placeret i Ukraine og Danmark, og vi råder over to DANAK-akkrediterede testlaboratorier i Struer og København. Vores fleksible EMS-division er eksperter i opbygning, dokumentation og fremstilling af elektronik ved hjælpe af gænge processer for forskellige teknologier såsom THD, SMD, test, montering, box-build og forsendelse
3 opslag
seneste fra 29. juli 2026










